תכנית מיוחדת לכל חג וחודש עברי 

המחזות מיוחדות עם משה כהן, לכל חודש עברי ולפי החג החל באותו חודש. ההמחזות בשיתוף הקהל, עם תלבושות ואביזרים לכל דמות.

התלמידים הם השחקנים העולים להופיע, והם שותפים מלאים בהמחזה, תוך שהם יוצרים את הסיפורים בצורה טבעית ומיוחדת. השחקנים הנבחרים עולים להמחזה במיטב התלבושות, מעוטרים בכובעים שונים וססגוניים, הם הופכים לשחקנים ולשותפים מלאים המבטאים עצמם בביטחון בתפקיד הנכסף אליו נבחרו ברצון. להמחזות מתווספים אביזרים נוספים הקשורים לחודש, הנותנים לשחקן את כל הכלים להביע את עצמו בדמות שבחר. הקהל אינו רק צופה, אלא נוטל חלק פעיל במהלך הסיפור ומקבל תפקיד בהמחזה. לעומד מן הצד נראה הכל מיוחד, חוויתי וטבעי, מצחיק, מרגש מעניין וערכי. כולם נהנים, החל בשחקנים הנבחרים וכלה בקהל השותף בצורה הרמונית בהמחזה. הסקרנות והדילמה המלווה כל סיפור מעניקה כלים לחשיבה אודות הסיפור שהומחז ומשרה תחושת סיפוק ולימוד. 

סרטון פעילות לדוגמה לרגל חג שבועות
מה השיקולים הרעיוניים לבחירת סיפור החודש?

השיקולים הם: מי המשתתפים, גיל המשתתפים, כמה משתתפים באירוע, המקום והשעה, אורך ההמחזה, סוג האירוע, האם לספר סיפור אחד ארוך או שניים קצרים, האם להגיע קודם לאירוע כדי לתת רעיון סיפור וחזרות? לכן בזמן קביעת מועד האירוע אנו נועצים במזמינים בכל הפרטים.

כיצד מתבצע תהליך ההמחזה?

מסביר משה כהן: כאשר אני עומד מול הקהל אני מסביר כיצד תתנהל ההמחזה וכיצד יסופר הסיפור . האצבעות מורמות אל על ואני בוחר בצורה אקראית והדרגתית את השחקנים במהלך הסיפור. בכל פעם נוספת דמות וניתן הסבר איזה שחקן או שחקנית דרושים לדמות. השחקנים הנבחרים מולבשים בתלבושת מתאימה בדיוק לתפקיד, ומיד הם נכנסים לעולם הדמיוני של המשחק. יש פעמים שרוצים לתת מקום לתלמידים מועדפים והם נבחרים "באקראיות" מבין כל המשתתפים.

כיצד נבחרים הסיפורים ?

מספר משה כהן - יש באמתחתי מאות רבות של סיפורים. לכל חודש וחג הסיפור המיוחד לו, לאחר שבוחרים נושא, אנו חושבים יחד איזה סיפור יתאים לאותו מפגש:

  • סיפורים לפי נושאים מבוקשים מראש

  • סיפורים אמתיים

  • סיפורי משלים וסיפורי עמים

  • תקציר סיפורים מתוך ספרים כמו - ר' אריה לוין, נתן שרנסקי, הרב מרדכי אליהו, סיפורי התנ"ך, מדרשים,תנאים ואמוראים.

  • סיפורים היסטוריים על מקומות ואירועים מיוחדים. 

  • סיפורי גבורה בני זמננו, כמו הסיפור על הלל ממוצב המזח.

  • סיפורים אישיים עם מוסר השכל לחיים.

הפעלה והמחזה עם משה כהן
הפעלה והמחזה עם משה כהן
הפעלה והמחזה עם משה כהן