סיורים תיאטרליים

הסיורים התיאטרליים והצגות הרחוב, הסיפורים וההמחזות, נערכים בשכונות ובמקומות נבחרים ברחבי ארץ ישראל ומלווים בקטעי משחק אישיים ומפתיעים בשיתוף הקהל. הסיורים מעוררים סקרנות, מעניקים ידע בהיסטוריה יהודית בארץ ישראל, המסרים נקלטים באופן קליל, הומוריסטי וחוויתי. 

בלתי נשכחים

סיורים בתל-אביב

יפו העתיקה - בעקבות הרב קוק

יוצאים בעקבות הרב קוק בימיה הראשונות של יפו תל אביב, מרגישים וחשים את הרחובות אהבת הארץ והמולדת. התשוקה לעזור לכל יהודי ולקבל את שבת המחכה, באה שבת באה מנוחה, נגלה פינות חמד ביפו לצד סיפורי גבורה, כבוד משפחתי וחיים בדו-קיום. ברחובות העיר נגלה מה חשב נפוליאון על העיר ומה בדיוק קרה שם על התל מול תל-אביב. 

תל אביב של פעם - נווה צדק 

נצא להכיר את במקומות בהם חיו היהודים לצד גדול הדור הרב קוק. כיצד השכין שלום בין תושבי המקום ומה היה חשוב לתושבי תל אביב אז והיום. נגלה את הקולנוע הראשון ואולי נטעם גזוז של פעם בטעם פטל אמיתי.

 
סיורים תיאטרליים עם משה כהן

סיורים בירושלים

הרובע היהודי - גבורה ותקומה 

ככל שנטייל ונספר ונמחיז לא נסיים לספר ולהמחיז את מה שהיה בירושלים. כל יום הוא סיפור בפני עצמו. נגלה את הסודות המיוחדים עפ"י בתים, שמות רחובות, סמטאות, תמונות וחוויות. נהלך בירושלים ונרגיש את העבר במחזה ע"י המשתתפים, התלבושות והריחות השונים. נכיר את המקומות בהם פסעו גדולי הדור, רבנים ידועים, ואלו שמתוך ענווה נחבאו אל הכלים בבית המדרש. נשמע על גדולי עולם שביקרו כאן ורצו לבנות את ירושלים מתוך הכרה שהיא העיר שחוברה לה יחדיו. 

בדרך לירושלים

כשרוכבים על חמור או על סוס בדרך לירושלים ובמעלה ההר, רואים את העיר היפה בתבל, אז מבינים מהי ירושלים הרים סביב לה.

סיורים תיאטרליים עם משה כהן
 
סיורים תיאטרליים עם משה כהן
שמואל הנביא - לימוד זכות 

בקבר שמואל הנביא נפגוש  מתפלל שיספר לנו מהי לימוד זכות וכיצד אפשר לקיים אותה בכל יום. כיצד לימוד זכות קשור לשמואל הנביא ולאמו חנה. נבקר בתצפית מיוחדת לעבר ירושלים ונגלה מהו הסוד שבזכותו ירושלים עדיין קיימת לאורך ימים ושנים. 

שכונת הבוכרים - נותנים את הלב

נותנים את הלב כשיש לב  - סיפורי חסד בשכונת הבוכרים, השכונה שמחוץ לחומות. שכונת הבוכרים  צופנת בחובה סיפורים רבים על אנשים ששמם לא יצא למרחקים אך לבם היה פתוח לכל יהודי וכל אדם באשר הוא אדם. רחובות גדולים, בתים גדולים ולבבות גדולים, הכל בשכונה אחת בה גרו עולים מבוכרה שאהבו את ארץ ישראל, אליה התמסרו, והקריבו רבות כדי לחיות בה. כיצד נבנתה השכונה? מי היו מייסדיה? מה מיוחד בצוואות  החרוטות שהשאירו על הבתים?  וכיצד אנו יכולים ללמוד מכל אלה על העבר, ההווה והעתיד. ניפגש עם רחובותיה הנושקים למאה שערים לצד הארמון המיוחד שנבנה בראש השכונה לכבודו של המשיח ובו הסתתרו לוחמי האצ"ל בזמן השלטון הבריטי. נסיים בריח המאפייה במאה שערים ובחודש אלול ותשרי נוכל לשמוע את אמירת הסליחות בבתי הכנסת.

סיור-סליחות-3.jpg

אבישג
רכזת תרבות יהודית
קריית עקרון
054-2160578

 

 

למשה
רצינו לומר תודה רבה על הדרכה נפלאה בסיור סליחות שנערך בקבר שמואל הנביא ושכונת הבוכרים.
עם תוכן משמעותי, שיתוף הקהל וההליכה ברחובות ירושלים.
מאוד נהנינו.

 

היית קשוב לצרכי הקבוצה בחיוך גדול וסבלנות מרובה
יישר כח!
 
המחזה לאנשי הוראה עם משה כהן

סיורי סליחות באלול ותשרי

בעקבות גדולי ישראל - "איש צדיק היה", סיור בעקבות רבי אריה לוין זצוק"ל ברחובות ירושלים.

שכונת הבוכרים - סיור בשכונת הבוכרים המרתקת ובחודשים אלול ותשרי נשמע את אמירת הסליחות בבתי הכנסת.

לפרטים נוספים התקשרו למשה כהן 050-2000336  

סיורים והמחזות לאנשי הוראה

התכנית כוללת סיור תיאטרלי בשיתוף הקהל לפי נושא או מקום. ניתן להוסיף ארוחה מסודרת במסעדה, אומנים אורחים והרצאות מעניינות, זמרים ונגנים בכלים שונים.

לפרטים נוספים התקשרו למשה כהן 050-2000336