סדנאות המחזה חווייתיות לילדים ונוער

בגני ילדים ובתי ספר, במתנ"סים וקייטנות

כל אחד יכול להיות שחקן, גם אתה ואת. המחזות חווייתיות והצגות תיאטרליות עם תלבושות ואביזרים לכל דמות, מלוות בקטעי משחק ובדברי קישור ומתאימות לכל נושא, גיל וזמן. בהמחזות בשיתוף הילדים, הנוער והמבוגרים באירועים ובמקומות שונים, ניתן ביטוי אישי לשחקנים ולשחקניות הבאים מהקהל. הדיאלוג ביניהם זורם באופן חופשי ויצירתי. התפאורה, האווירה, התלבושות  וההסברים תוך כדי הסיפור, עוזרים להבנת מהלך המחזה. האווירה מעניקה לשחקנים ולצופים תחושת חוויה מיוחדת.

 
המחזות לגילאי הגן 

מי רוצה ומבקש להיות המלך עטור בכתר וגלימה?... ילדי הגן והיצירתיות הטבעית, הנעימות בהבנה התמימה של הסיפור מחד והרצון להביע את עצמך כשחקן צעיר מאידך, גורמת להמחזה ולהצגה להראות טבעית ואמיתית בעיני הילדים. הם מתבטאים ומרגישים שהסיפור קורה כאן ועכשיו. הילדים משתתפים בפעילות מיוחדת במינה, מעוטרים בתלבושות וכובעים, הם יוצרים קול ותנועה הרמונית של המחזה אשר רק ילדים צעירים מסוגלים ליצור.

המחזות לגיל טרום חובה

לילדי גן טרום חובה הדגש הוא על עזרה בהצגת דמות אחרת יחד עם השחקן. כל ילד העומד על דעתו יכול להביע בעצמו את רגשותיו בעת שהוא מקבל תפקיד בהמחזה. החברים הצופים בודקים ובוחנים את התפקיד: מה עליהם לעשות? כיצד עליהם לדבר ולהביע את עצמם? מה מיוחד כשהם עולים לבמה? הביטחון האישי של הילדים מתחזק. הילד יכול להסביר איזו דמות אהב להמחיז, ממה נהנה בסיפור וכיצד יספר אותו בבית. הכובעים והתלבושות נותנות לילדי טרום החובה התנסות וחשיבה יצירתית בתוך הדמות שבחרו להציג.

המחזות בגני ילדים עם משה כהן
המחזות בבתי ספר עם משה כהן
המחזות בגני ילדים עם משה כהן
המחזות לילדים בגיל גן חובה

בשלות הילדים עם השנים, החדות ביידע ובזיכרון, מעניקים לילדי גן החובה תחושה של "אני גדול, אני מחליט, אני מביע דעתי, אני בודק גבולות ומגיע להסכמים עם הסביבה", והכל מתוך נועם ילדות וחדוות נעורים שובבה. ילדי גן החובה כבר יודעים להביע את הדמות שבחרו, הביטחון העצמי מורגש, הם נכנסים בקלות לדמות ויודעים לשחק מול חבריהם. הילדים בודקים ומגלים מה מצחיק ומעלה חיוך בזמן ההמחזה, הם יכולים להביע בעצמם את הדמות למרות שאינם מכירים את העלילה במלואה. ילדי גן החובה מבינים דבר מתוך דבר כבר בעת ההמחזה, ניתן לשמוע בדיון את תובנותיהם ושאלותיהם על המחזת הסיפור ששמעו וראו  בביצוע חבריהם. ההמחזה תורמת להרגשת הביטחון על שהצליחו להבין ולהמחיז בכוחות עצמם. הגננת יכולה להשתמש בהמחזה ככלי חינוכי להבעת הרעיון שנלמד ולהעשיר בתוספת יידע אודות מה ששמעו הילדים בהמחזה. 

 
המחזה לילדים בתלמודי תורה.JPG

רות סירי

מנהלת ביה"ס משואת נריה

נהנינו ממופע איכותי ומלא בתוכן וערכים.

השילוב בין מסרים משמעותיים לילדים, הומור ושמירה על רמה גבוהה, היה מדויק ובטוב טעם!

שיתפת את התלמידים וחילצת מהם את הכישורים שאפילו אנחנו לא ידענו עליהם.

 

התרגשתי מאוד לראותם משחקים בביטחון ומועצמים כל כך.
מאות התלמידים שנכחו באירוע, היו מרותקים ונהנו מכל רגע.

שמחה בבחירה להביא אותך אל בית ספרנו.

התלמידים וההורים נהנו מאוד והמשובים החיוביים לא פסקו מלהגיע.

רוית בן רחמים 

מחנכת א' 

ורכזת חברתית

שלהבת בנות שעלבים

זכינו לקבל את חומש בראשית בפעילות חווייתית וערכית בהנחייתך. 
תודה רבה על קבלת בנות א בשירה נרגשת בבואן לבית הכנסת, על שילוב מסרים חינוכיים, על ערכה של התורה ואהבת התורה, תוך כדי משחק והמחזה. 
ריתקת את התלמידות, הצחקת, שימחת, ובע"ה, אני מאמינה שבדרך זו, הצלחנו להנחיל להן ערך חשוב לכל החיים. 

מחמדה אורן
שלהבת בנים
ק שעלבים 

משה כהן, הגדול מכולם
אלפיי תודות על ליווי במסיבת  הסידור בדרך אל הכותל המערבי 
עם כל הלב, בסיפור, בשיר, בנגינה ובריקודים, הובלת את ילדינו ומשפחותיהם הנרגשים לכותל המערבי.
יצקת תוכן ערכי להליכה, "לבשת" דמויות מגוונות ובזאת המחשת את הסיפורים.

 

אתה יחיד ומיוחד, להתראות גם בשנה הבאה במסיבת הסידור 
עם הליווי של הניגון שמיוחד רק לך ונוגע גם בנו: 
מורים , ילדים , הורים
אחים , סבים וסבתות.
 
סדנת המחזה חוויתית לבוגרים
סדנת המחזה חווייתית לבוגרים

רובנו אוהבים לתת ביטוי לחלומות ולהצלחות שלנו. בהמחזות בשיתוף קהל בוגר, מתגלה הכישרון הטמון בכל אחד מהמשתתפים. במשך השנים פיתחתי רעיון להמחזה בה הצופים הופכים בעצמם לשחקנים ולשותפים מלאים בהצגה, ויוצרים את הסיפור בצורה הטבעית ביותר. השחקנים הנבחרים עולים להמחזה במיטב התלבושות, מעוטרים בכובעים שונים וססגוניים, הם הופכים לשחקנים ולשותפים מלאים, ומבטאים עצמם בביטחון בתפקיד אותו בחרו. להמחזות מתווספים אביזרים הנותנים לשחקנים כלים להביע עצמם בדמויות שבחרו. הקהל פעיל באופן מלא ולצופה מהצד נראה הכל טבעי ומסקרן, מצחיק ומרגש. כולם נהנים, גם השחקנים וגם הקהל השותף להמחזה. הסקרנות והדילמה המלווים כל סיפור, מעוררים מחשבות אודותיו ומשרים תחושת סיפוק ולימוד בעל ערך.

סיפור דוד ושאול המחזה לנוער בעין גדי

השתתפות הצוות החינוכי בהמחזה

צוות המורים המשתתף בהמחזה לצד התלמידים השחקנים מעלה את  חוויית האירוע לדרגות ולזיכרונות שלא ישכחו לעולם. אין לתאר את הרגשת התלמידים הרואים את הצוות החינוכי משתתף בהמחזה. ההשתתפות של הצוות החינוכי נותנת אישור והסכמה בדרך עקיפה למסר אשר ההמחזה שואפת להעביר לתלמידים. המורים העולים להמחיז עם תלבושת ומשתלבים בנושא ההמחזה, מעניקים ביטחון לתלמידים. ההשתתפות מוסיפה ערך חינוכי אליו שואפים להגיע כל העוסקים בחינוך. לאחר ההמחזה יכול המחנך לדון עם תלמידיו בנושא  ולהמשיך לפתח את הרעיון והמסר הטמון בהמחזה.

המחזות בבתי ספר עם משה כהן
המחזות בבתי ספר עם משה כהן
המחזות בבתי ספר עם משה כהן
המחזות בגני ילדים עם משה כהן
קייטנה במודיעין_edited.jpg

איטה פרידמן
נוף איילון

052-7154082

במשך כמה שנים אנו נהנים מפעילות מרגשת ומושקעת של הרב משה כהן, מהסיפורים, ההצגות ומעמד עשרת הדיברות. 

מוכשר במיוחד, הילדים מרותקים  ממנו מאוד.
בקיצור שווה כל אגורה ממליצה ביותר.
 

עטרת

רכזת קהילתית טלמון
052-4295479

אתמול עשינו פתיחה חגיגית לחוג תלמוד תורה ביישוב.
הזמנו את משה לעשות לנו הצגה מיוחדת ואין לי אלא מילים טובות על ההצגה.
הילדים היו מרותקים לסיפור והיו שותפים פעילים בהצגה, אפילו המבוגרים בחדר היו מהופנטים. 
ההצגה הייתה כל כך מצחיקה ומעניינת שהיה פשוט תענוג לראות איך הילדים מגיל הגן ועד כיתה ד' לא מורידים ממשה את העיניים.
ממליצה בחום על משה היקר.

אביקם שחר - רכז חברתי, 
ת"ת 'נהג כצאן יוסף' נריה
058-5581505

רציתי להמליץ על האיש היקר, משה כהן, איש אשכולות, לפעילויות והצגות נפלאות וערכיות למוסדות וקהילות.

באירוע סבים ונכדים שערכנו היום בתלמוד תורה 'נהג כצאן יוסף' בישוב נריה, אירוע מסורתי שמתקיים אצלנו מידי שנה לפני חג שבועות, משה העביר הצגה מיוחדת לכ-300 תלמידים מכיתות א'-ד'.

 

למרות שההצגה התקיימה בחוץ במזג אוויר חם, משה ריתק את התלמידים במשך כ-45 דקות בהצגה נפלאה, חינוכית וערכית, תוך שהוא משלב בהצגה תלמידים רבים ומפעיל את הקהל.